Bağcılar Kaçak Doğalgaz Tespiti

  • Yazılar
  • Bağcılar Kaçak Doğalgaz Tespiti

Bağcılar Kaçak Doğalgaz Tespiti

Doğalgaz, havadan hafif, renksiz ve kokusuz, düşük emilasyonla yüksek yanış gücüne sahip kaynağı fosil olan bir gaz türüdür. İnsan yaşamında gerekli önlemler alındığı takdirde güvenilir bir enerji kaynağı olarak kullanılabilmektedir. Doğalgaz kaçağı olma ihtimaline karşı doğalgaz sistemini kuranlar mutlaka bulunduğu yerde menfezlerin olmasına dikkat etmelilerdir.

Kokusu olmamasına rağmen ocak sızıntılarında bozulmuş sarımsak kokusuna benzer bir koku ortaya çıkar. Eğer mutfağınızda böyle bir kokuya mahal verecek bir durum olmadıysa doğalgaz kaçağından şüphelenebilirsiniz. Doğalgaz kaçağı olma tehlikesi yaşadığınız zamanlarda Bağcılar doğalgaz kaçak tespiti servisimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğalgaz kaçağına karşı her durumda profesyonel ekibimizle işimizin son derece dikkat ve titizlik gerektiğini bilerek hizmet vermekteyiz. Sızıntının kaynağını ve tesisatta yer alan problemleri analiz ederek onarımını yapmaktayız. Uzman ekibimiz gelene kadar doğalgaz sızıntılarında dikkat edilmesi gereken şeyler şunlardır:

·        Ana vanayı kapatmalısınız.

·        Doğalgaz sızıntısının olduğu yaşam yerinizdeki her türlü elektrik cihazı ve doğalgaz vanasını kapatmalısınız.

·        Elektronik cihazları, kapı zilini kullanmamalı ve kullandırmamalısınız.

·        Ateşli, yanıcı herhangi bir şey kullanılmamalı.

·        Odalardaki pencere ve kapılar açılarak oda havalandırılmalıdır.

·        Odada yukarıdaki gereklilikleri yerine getirdikten sonra bulunmamalısınız. Aksi halde zehirlenebilirsiniz.

·        Telefonun da elektronik bir cihaz olduğunu unutmayın ve sızıntının olduğu ortamda kullanmayın.

·        Tesisattaki sızıntıya kendiniz müdahale etmeyin, teknik ekibin gelmesini bekleyin.

Doğalgaz Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Doğalgaz kaçağının olduğu durumlarda sıcak su kaybı oluşur ve ısınmada sorunlar ortaya çıkar. Kombinin tesisat sisteminde su ısıtma vardır ve ısınan bu su kalorifer tesisatında dolaşım sağlamaktadır. Eğer su kaçaklarının olduğu düşünülürse kombi sürekli su çekmek isteyecektir ve içerisine yeterli miktarda su girmediği durumlarda iç sisteminde bir yanma olacaktır. Bu da önemli bir problem olarak karşımıza çıkar.

Doğalgaz kaçağında bazen dairedeki tesisattan kaynaklı sızıntılar yaşanmaktadır. Kırmadan sızıntının giderilebildiği yerler olsa da bazen az da olsa kırma işlemi yapılmak zorunda kalınabilmektedir. Bu nedenle bilhassa doğalgaz kaçağı tespitinde teknolojik tespit cihazlarının kullanılması doğru bir karar olacaktır. Böylelikle sızıntı kolaylıkla bulunup giderilebilmesi ve tamir süresinin daha erken bitirilebilmesi sağlanır.

Özetleyecek olursak doğalgaz kaçağından şüphelenmenizi gerektirecek iki durum vardır. Birincisinde doğalgazı ne kadar kullandığınızı tespit etmelisiniz. Doğalgaz vanası her zamanki gibi açık olduğu halde evde kullanılan doğalgazdan eskisi kadar verim alınamıyorsa doğalgazda sızıntı var demektir. İkincisinde ise incelenmesi gereken şey doğalgaz faturasıdır. Doğalgaz faturasına çok kullanmadığınız halde yüksek meblağlar ödüyorsanız doğalgaz kaçak tespiti için mutlaka Bağcılar doğalgaz kaçak tespiti merkezimizi arayabilirsiniz.

Doğalgaz Kaçağından Korunma Yolları

Kendimizi ve ailemizi koruyabilmek için doğalgaz tesisatı kurulu yaşam alanlarımızda uymamız gereken bazı konular vardır. Eğer bilinçli olarak kullanılırsa doğalgaz son derece güvenilir bir enerji kaynağıdır. Hayatımızda tehlikeli olabilecek şeylerin hangi durumlarda tehlike oluşturabileceğini idrak edebilirsek kendimize büyük bir güvenlik kalkanı oluşturmuş oluruz.

Doğalgaz kaçağından korunmak için alınması gereken önlemler şunlardır:

·        Havalandırma menfezleri kapatılmamalı, açık olduğundan emin olunmalıdır.

·        Kullandığımız kombi bacalı olanlardansa her yıl düzenli olarak bakımı yaptırılmalıdır.

·        Yatılan odalarda bacalı kombi bulunmamasına dikkat edilmelidir.

·        Baca bağlantısı mevcutsa bacanın temiz olduğundan, tıkalı olmadığından emin olunmalıdır.

·        Doğalgaz tesisatından veya sayacından yanıcı ve patlayıcı maddeler uzak tutulmalıdır. Doğalgaz tesisatına elektrikli herhangi bir cihaz veya cihaz kablosu asılmamalıdır. Aksi halde yangınlar, patlamalar meydana gelebilir.

·        Doğalgaz sızıntısını anlayabilmek için kokusunu mutlaka tanıyın.

·        Doğalgaz cihazlarının bulunduğu yerdeki evle bağlantılı kapılar kapalı olmalıdır.

·        Doğalgaz baca şapkaları takılmış olmalıdır.