Bağcılar Doğalgaz Tesisatı

  • Yazılar
  • Bağcılar Doğalgaz Tesisatı

Bağcılar Doğalgaz TesisatıEv ve iş yerlerinin kolaylıkla ısınabilmesi için kurulan ısınma sistemine doğalgaz tesisatı denir. Bağcılar doğalgaz tesisat çalışması size yaşam konforunuzu artırabileceğiniz güvenli ve kaliteli bir hizmet sunar. Bizimle irtibat kurmanız halinde konfor alanınızdan çıkmanıza gerek kalmadan evlerinize yahut iş yerlerinize gelerek doğalgaz tesisat projeleri ve çalışmaları yapmaktayız.  Doğalgaz tesisatı yaptırmak, tesisatınızdaki gaz kaçağı veya başka problemleri gidermek için bize başvurabilirsiniz. Geniş hizmet olanaklarımız sayesinde talepleriniz doğrultusunda hizmet almanızı sağlamaktayız. Müşterilerimizin isteklerini detaylı bir şekilde öğrenen ekibimiz kendilerine gönderilen konuma ulaşarak gerekli kontrolleri yapmaktadır.

Bağcılar doğalgaz tesisat çalışması hizmetimizde şunlar vardır:

·        Doğalgaz tesisatı kurma hizmeti

·        Doğalgaz kaçağını tespit etme hizmeti

·        Doğalgaz arızalarını giderme hizmeti

·        Doğalgaz montajı yapma hizmeti

·        Doğalgaz çelik boru montajı hizmeti

·        Doğalgaz montajı hizmeti

·        Doğalgaz servisi hizmeti

·        Doğalgaz bakımı hizmeti

·        Doğalgaz kolon kaçaklarının giderilmesi hizmeti

·        Daireye komple doğalgaz tesisatı döşeme hizmeti

·        Binaya komple doğalgaz tesisatı döşeme hizmeti

·        Doğalgaz kolon tesisatı tamiri hizmeti

Güvenli ve memnun kalabileceğiniz bir hizmet için en önemli nokta yetkili ve sertifikalı aynı zamanda yeterli teknik donanıma sahip kişilerle çalışmanızdır. Biz iş ahlakına önem veriyor, yaptığımız işe saygı duyuyor, sizi ve ailenizi önemsiyoruz.  Çalışırken yapabileceğimiz en ufak bir hata payının nasıl felaketlere yol açacağının bilinciyle işimizi dikkatle yapıyoruz.

Doğalgaz nedir?

Doğalgaz havadan daha hafif olan, rengi ve kokusu olmayan, fosil kaynaklı yanıcı bir gaz karışımıdır. İçerisinde metan, etan, profan, karbondioksit, bütan, hidrojen sülfür, azot ve helyum gibi hidrokarbonlar bulunur.  Yer kabuğunun derin katmanlarında ve basınçlı yataklarda mevcuttur. Doğalgazı bu kadar kıymetli yapan şey, düşük emisyonla yüksek yanıcılığa sahip olmasıdır.

Doğalgazın Kullanım Alanları

Doğalgaz kullanımı her geçen gün ülkemizde daha da yaygınlaşmaktadır. Doğalgazın hayatımıza getirdiği konfor sayesinde ülkemizin tüm şehirlerinde öncelikli tercih haline gelmiştir. Fabrikalarda, mutfaklarımızda, elektrik üretiminde, sıcak su elde etmede, ısınmada, hayatımızın birçok alanında doğalgazdan faydalanıyoruz. Soğuk mevsimlerde kombi/petek ve borular yardımıyla evin ısınması konusunda işimizi kolaylaştırmaktadır. Doğalgaz kullanım alanlarını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz:

·        Fabrikalarda doğalgaz kullanımı

·        Mutfakta doğalgaz kullanımı

·        Isınmak için doğalgaz kullanımı: Merkezi ısıtma, bireysel ısıtma, bölgesel ısıtma

·        Sıcak su için doğalgaz kullanımı

·        Ticari sektörlerde doğalgaz kullanımı

·        Elektrik üreten sistemlerde doğalgaz kullanımı

·        Araç ve motor yakıtı olarak kullanılan doğalgaz

·        Sanayide ve üretim sistemlerinde kullanılan doğalgaz

Doğalgaz Tesisatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz tesisatı yaptırmaya karar verdiğinizde işinin ehli olan uzman kişilerle çalışmaya kesinlikle dikkat etmelisiniz. Doğalgaz tesisatı gibi risk faktörü olan çalışmalarda dikkat edilmesi gereken mevzular vardır. Tesisat ekibinin kullandığı malzemeler, işi yapış şekilleri, iş sırasındaki dikkatleri oldukça önemlidir. Bilhassa bağlantılar oluşturulurken kullanılan malzemelerin sızdırmazlık malzemeleri ve sızdırmazlık macunu gibi malzemeler olması gereklidir. Keten malzemelerin kullanılması doğru seçim olacaktır. Tesisat kurumundan sonra tesisatın yetkili ekibi veya gaz kuruluşları gelip herhangi bir sızdırmanın, sıkıntının, riskin olup olmadığını kontrol etmelidir.

Doğalgaz tesisatı sırasında kullanılacak borular hâlihazırda erişimi olan borulardan olmalıdır. Tesisatta istenmeyen bir durum olduğu zaman acil müdahale edilebilmesi açısından malzemeler kolay temin edilebilmelidir. Tesisat kurulumu sırasında kesinlikle borular asansör boşluklarına yahut havalandırma kanalları gibi kapalı yerlerde konumlandırılmamalıdır. Doğalgaz tesisatında görevli olan kişilerin koronozya veya mekanik darbelere karşı korunur donanımlara sahip olması gereklidir. Aynı şekilde doğalgaz borularının da mekanik darbelere uğramamasına dikkat edilmelidir. Tesisatın yapıldığı mekânların herhangi bir tehlikeye uğraması halinde bu tehlikenin doğalgaz borularına kolay bir şekilde ulaşamaması önemlidir, konumlandırmada buna göre yapılmalıdır.