Zeytinburnu Doğalgaz Proje Çizimi

  • Hizmetler
  • Zeytinburnu Doğalgaz Proje Çizimi

Zeytinburnu Doğalgaz Proje Çizimi

Doğalgaz, yer altı katmanında bulunan, havadan hafif olan, renksiz ve kokusuz fosil yakıtın adıdır. Doğalgazın bizim için en önemli özelliği düşük emisyonla yüksek yanıcılığa sahip olmasıdır. Dünya üzerinde insanların hayatını birçok alanda kolaylaştırmaktadır. Doğalgazı ısınmak için ve enerji ihtiyacını sağlamak için kullanırız. Doğalgazı yaşam alanlarımızda kullanabilmek ve iletimini yapabilmek için doğalgaz tesisat sistemine ihtiyacımız vardır. Tesisat kurulmadan doğalgazı kullanabilmek mümkün değildir.  Tesisatın olabilmesi için de öncelikli olarak doğalgaz proje çizimi yapılır ve bu projeye uygun olarak tesisat kurulur.

Doğalgaz, tedbirleri alındığı takdirde evlerde güvenle kullanılan düşük maliyetli enerji kaynağıdır. Doğalgazın en büyük risk haline geldiği durum gaz kaçağının olması durumudur. Bu nedenle doğalgaz tesisatları tüm önlemleri alarak titizlikle tesisat projesi yapmalıdır. Bu konuda ihtiyaç duyulan uzman ekibe Zeytinburnu doğalgaz proje ekibimiz ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz. Doğalgaz tesisat projesini, Zeytinburnu doğalgaz proje çizimi ekibimiz yüksek dikkatle ve titizlikle işini yaparak yerine getirmektedir. Çünkü bu tür projelerin çiziminin işinin ehli kişilerce yapılması son derece önemlidir.

Doğalgaz Projesi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Günümüzde yaygın kullanılan doğalgazı yaşamlarına dâhil etmek isteyenlerin sorularından bazıları da doğalgaz projesi nedir ve doğalgaz projesi nasıl yapılır sorusudur. Yapılacak olan doğalgaz tesisatının ayrıntılı bir şekilde görselleştirilmiş haline doğalgaz projesi denir. Tesisatta planlanan bütün çalışmalar, bağlantı yerleri ve hatları detaylı olarak bu projede yer alır.

Bu yazımızda doğalgaz proje çizimimizden ve tecrübelerimiz dâhilinde yaşanılacak süreçten bahsedelim. Proje çizimi için müşterilerimiz bize başvurduğunda aynı gün içerisinde firmamızın yetkili mühendisleri ve teknikerleri projenin çizileceği yere keşif yapmak için gelir. Keşif sonrasında proje oluşturulup İGDAŞ'a gönderilir. Projenin onaylanmasıyla en yakın tarih ne zamansa ona göre randevu alınır. Son olarak da İGDAŞ, projenin ve kurulacak doğalgaz tesisatının teknik şartnameye uygun olup olmadığını anlayabilmek için kontrole gelir. Hiçbir eksikliğin ve hatanın olmadığına kanaat getirdiklerinde doğalgaz kullanıma uygun hale gelir.

Doğalgaz proje çizimleri genellikle bilgisayar üzerinden yapılır. Detaylı plan çiziminde yapılacak tesisattaki önemli noktalara ve her bir ayrıntının birbiriyle uyumuna dikkat edilir. Bu sebeple proje çizimi uzman kişilerce özenle yapılmalıdır. Onaylı firmamızın uzman mühendisleri tarafından doğalgaz projeleri çizilir.

Doğalgaz tesisat projesinde herhangi bir kusur yahut eksik fark edilmesi halinde proje dağıtım şirketi tarafından onaylanmaz. Bu nedenle de işinde tecrübeli ve onaylanmış firmamız proje çizimlerinde ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir. Ev için doğalgaz tesisat projesi isteyen kişiler kendilerine uygun olan bir kombiyi de belirleyerek projenin sonlamasını sağlarlar.

Doğalgaz Kullanımı İçin Gerekenler

Doğalgaz istenildiği zaman hâlihazırda kullanılabilen bir şey değildir. Temelinin yapılmış olması gerekmektedir. Doğalgazı kullanabilmek için belirli faktörler gerçekleşmiş olmalıdır. Doğalgaz kullanabilmek için gerekli olan şeyler bu yazımızda şöyle sıralanmıştır:

·        Doğalgaz hattının binaya kadar çekilmiş olması lazımdır. Eğer doğalgaz hattı binaya kadar çekilmediyse tesisat kurulumu yapılamaz.

·        Doğalgaz kullanabilmek için ilk olarak abonelik başvurusu yapmak gerekir. Başvuru yapmadan doğalgaz akışı aktif hale gelmemektedir.

·        Bina ya da daire içerisinde doğalgazın kullanılabilmesi için öncelikle iç tesisat kurulumunun tamamlanması gereklidir.

·        Doğalgaz abonesi olmakta oldukça önemlidir. Kurulum tamamlandıktan sonra abone olunarak doğalgaz kullanıma aktif bir hale getirilmelidir.

Bu şartların hepsi tamamlandıktan sonra artık doğalgaz kullanımı için önünüzde hiçbir engel kalmamış olur. Ayrıca doğalgaz tesisatının bitirilebilmesi için proje aşamasıyla birlikte tesisatın projeye uygun bir şekilde döşenmesi çift aşamalıdır. Proje ve gerçekte döşenecek tesisatın bu projeye uygunluğu çok önemlidir.