Güngören Kombi Tamiri


Güngören Kombi Tamiri

Kombiler sıcak su ihtiyacını sağlamak amacıyla kullanılan akıllı cihazlardır. Günümüzde insan hayatı için büyük kolaylıklar sağlayan kombi, yüksek yaşam standartları sağlar. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılır. Kombi şekil itibariyle evlerde rahat bir şekilde konumlandırılacağından yer sıkıntısı yaratmayacak bir tasarıma sahiptir. Bilhassa son teknolojiyle üretilen kombiler evlerde sessizce çalıştığı için rahatsız edici bir durum oluşturmazlar.

Kombilerin konvansiyonel kombi, bacalı kombi, yoğunlaşmalı kombi tek eşanjörlü kombi, çift eşanjörlü kombi, elektrikli kombi gibi çeşitleri vardır. Kombi satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ısıtma şartlarıdır. Sürekli kullanılması sebebiyle yılda belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gereklidir. Birçok çeşidi olan kombinin yıllık bakımları da türlerine göre değişiklik gösterir. Güngören kombi tamiri sayesinde işinde uzman ekibimizle her türlü kombi bakım ihtiyacını karşılamaktayız. Firmamız işini titizlikle yapabilecek donanımda çalışanlara sahiptir. Bu sebeple bölgemizin en güvenilir firmaları arasında yer almaktayız.

Kombi bakımı yaptıranlar enerjiden tasarruf ederek daha az doğalgaz faturası ödemektedir. Doğalgaz faturalanın cebinizi yakmaması için kış ayları gelmeden Güngören kombi tamiri ile iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Tamiri Nasıl Yapılır?

Güngören kombi olarak kombilerinizin daha uzun ömürlü olmasını ve daha iyi verim alabilmenizi sağlamaktayız. Bakımı ihmal edilen kombiler kazara bir soruna mahal verebileceği için daha tasarruflu ve güvenli olabilmeniz için Güngören kombi olarak her türlü imkânlarımızla yanınızdayız. Güngören kombi tamiri yapan bir firma olarak kombi tamiri nasıl yapılır, bu yazımızda bu konuyu aydınlatacağız.

·        Öncelikle kalorifer petekleri, kaloriferin yanma durumu ve sıcak su kontrolü yapılır.

·        Sonrasında kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılır. Eğer su sızdırıyorsa müdahale edilir.

·        Ardından kombinin içi açılarak tozlanma durumuna bakılır, tozmanın olması halinde içindeki tozlar temizlenir.

·        Kombi içindeki bağlantı noktaları ve hatlarının düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

·        Kombinin baca fanı kontrol edilerek temizlenir.

·        Kombide bulunan su boşaltılır.

·        Genleşme tankının hava ölçümü yapılır. Eğer havası düşükse hava basımı uygulanır.

·        Brülör temizliği yapılır.

·        Yanma haznesi temizlenir.

·        Ateşleme iyonizasyon elektrodu gerekli görüldüğü durumda temizlenir.

·        Üç yollu vana çıkartılıp temizlenir, temizlik sonrası yerine takılır.

·        Hermetik tip cihazsa fanı sökülerek temizlenir, sonrasında yine yerine takılır.

·        Kombinin altındaki kalorifer filtresi temizliği yapılır.

·        Gaz ayarları kontrol edilir.

·        Kullanıcının onayı alınarak bozulan parçalar bir yenisiyle değiştirilir.

·        İşlemin başında boşaltılan kombiye yeniden su konulur ve bar seviyesi 1,5'e çıkarılır.

·        Teknisyenlerimiz tarafından kullanıcıya bilgiler verilerek çalışır durumdaki kombi bırakılır.

Kombi Arızalanma Nedenleri

Kombi arızalanmaları kimi zaman kullanıcı kaynaklı kimi zaman da aksatılan bakımdan kaynaklı olmaktadır. Bu yazımızda tecrübelerimize dayanarak en sık karşılaştığımız kombi arıza nedenlerini bir araya topladık.

1.      Kurulum hatasından kaynaklı olan arızalar, kombinin çalışmasını doğrudan etkiler. Genellikle bu tarz hatalar tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama sonucunda boru çapının daralması ve kaliteli radyatör vanalarının yerine kalitesiz olanların kullanılma gibi nedenlerle ortaya çıkar.

2.      Tesisat su basıncı arızası

3.      Gaz vanası kapalıyken kombinin çalıştırılması

4.      Kombinin yaz ve kış modunun yanlış kullanımı

5.      Elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmaları

6.      Donma. Açık ortamlara monte edilen kombilerin iç ortamda montajı yapılan cihazlara göre donma riski çok yüksektir. Sistem don korumasının aktif olabilmesi için elektrik sigortasının ve gaz vanasının açık olması gerekir. Sistem, don korumasına ihtiyaç duyduğunda cihaz sistem sıcaklığını minimum dereceye getirene kadar yanma meydana getirecektir. Yeterli gaz veya elektrik olmaması durumunda yanma oluşmayacak ve cihaz donma riski taşıyacaktır.

7.      Tesisat suyunun kirlenmesi

8.      Hermetik baca sistemine sahip kombilerde olan kir birikmesi