Esenler Doğalgaz Kaçak Tespiti


Esenler Doğalgaz Kaçak Tespiti

Doğalgaz kullandığımız yaşam alanlarımızda havalandırma menfezlerinin olması son derece gereklidir. Doğalgaz sızıntısı yaşandığı durumlarda doğalgazın konumlandırıldığı yerdeki menfezler sayesinde sızan gaz dışarıya çıkar. Doğalgaz bacasının temizliğine önem verilmeli ve belirli aralıklarla kontrol ettirilerek gaz kaçağının olma ihtimali engellenmelidir.

Kokusu ve rengi olmayan havadan daha hafif olan doğalgaz, ocak sızıntısı olduğu esnada çürük sarımsak kokusuna benzer bir koku salgılar. Doğalgazın bulunduğu yerde eğer durduk yere böyle bir koku oluşmuşsa gaz kaçağı olduğundan şüphelenmelisiniz. Bu gibi durumlarda kaçak tespitini yaptırmak için Esenler doğalgaz kaçak tespiti yapan firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Hizmetlerimizi yaptığımız işin en ufak bir dikkatsizlik sonucu hayati tehlikelere yol açabileceğinin idrakiyle ve titizlikle yerine getirmekteyiz.

Uzman ekibimizle iletişime geçmeniz durumunda konumunuza gelerek sızıntının kaynağını ve tesisattaki sıkıntıyı tespit edip sorunları gidermekteyiz.  Ekibimizin teknisyenleri duruma müdahale edene kadar doğalgaz sızıntısına karşı şu konulara dikkat etmelisiniz:

·        Doğalgaz sızıntısının yaşandığı yerdeki tüm doğalgaz aletlerini ve vanalarını kapatın.

·        Menfezlerin açık olduğundan emin olun ve evin dışarıyla bağlantılı tüm pencere ile kapılarını açarak ortamı havalandırın.

·        Doğalgazın ana vanasını muhakkak kapatmalısınız.

·        Ortamdaki elektrikle alakası olan hiçbir cihazı, elektrik düğmelerini hatta cep telefonlarını bile kullanmamalısınız. Çünkü en ufak bir kıvılcım patlama yaratabilir.

·        Bu önlemleri aldıktan sonra zehirlenmemek için sızıntının olduğu ortamda bulunmayın.

·        Kapı zilinin kullanılmasına mani olun ve siz de kullanmayın.

·        Doğalgaz tesisatındaki sorunları kendiniz çözmeye çalışmayın, yetkili servisi bekleyin.

Doğalgaz Kaçağının Tespiti Nasıl Yapılır?

Doğalgaz kullanıyorsanız ve yaşadığınız alanda doğalgaz ile çalışan şeylerden eskisi gibi memnun değilseniz bir sorun var demektir. Doğalgaz ayarını eskisi gibi kullanmanıza rağmen kalorifer petekleri eskisi gibi ısınmıyorsa, sıcak su eskisi kadar sıcak değilse hatta artık daha kabarık gelen bir doğalgaz faturası ödüyorsanız aklınıza direkt doğalgaz sızıntısı olma ihtimali gelmelidir. Böyle durumlarda ulaşacağınız ilk adres Esenler doğalgaz kaçak tespiti yapan firmamız olabilir.

Bir yerde doğalgaz kaçağı varsa sıcak su kaybı da vardır ve ısınma sorunları da beraberinde zuhur eder. Kombinin tesisat sisteminde su ısıtma vardır ve ısınan bu su kalorifer tesisatında dolaşım sağlamaktadır. Eğer su kaçaklarının olduğu düşünülürse kombi sürekli su çekmek isteyecektir ve içerisine yeterli miktarda su girmediği durumlarda iç sisteminde bir yanma olacaktır. Bu da önemli bir problem olarak karşımıza çıkar.

Yaşam alanındaki tesisattan kaynaklı yaşanan doğalgaz sıkıntıları da zaman zaman olmaktadır. Böyle durumlarda sızıntıyı bulmak için bir takım kırma çalışmaları yapılabilmektedir. Bu nedenle bilhassa doğalgaz kaçağı tespitinde teknolojik tespit cihazlarının kullanılması doğru bir karar olacaktır. Böylelikle sızıntı kolaylıkla bulunup giderilebilmesi ve tamir süresinin daha erken bitirilebilmesi sağlanır.

Doğalgaz Kaçağından Nasıl Korunulur?

Bu yazımızda doğalgaz kaçağından nasıl korunulur sorusunun cevabını maddeler halinde vereceğiniz: Havalandırma menfezleri kapatılmamalı, açık olduğundan emin olunmalıdır.

·        Doğalgaz kombisi bacalıysa onun bulunduğu yerlerde uyunmamalıdır.

·        Doğalgaz bacasının temizliği ve tıkalı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

·        Zehirlenmeye yol açmaması için bacalı kombilerin yılda birkaç kez bakımı yapılmalıdır.

·        Doğalgaz bacasının şapkaları takılı olmalıdır.

·        Elektrikli cihazlar, elektrikli kablolar, elektrikli olan hemen hemen her şey doğalgaz tesisatından ve borularından uzak tutulmalıdır. Aksi halde patlamaya sebep vererek can ve mal kaybına yol açabilirler.

·        Doğalgaz sızıntısını anlayabilmek için kokusunu mutlaka tanıyın.

·        Doğalgaz cihazlarının bulunduğu yerdeki evle bağlantılı kapılar kapalı olmalıdır.

Birtakım meselelere dikkat ederek doğalgaz sızıntılarının olma ihtimalini en aza düşürebilmek mümkündür. Güvenliğiniz için yapmanız gereken şeyleri bildiğinizde doğalgaz güvenle kullanılabilir bir enerji kaynağıdır. Ailemizi ve kendimizi zararlı olabilecek durumlardan koruyabilmek için önce bu zararların hangi şartlarda bize ulaşabileceğini tespit edebilmeliyiz.