Bakırköy Doğalgaz Kaçak Tespiti

  • Hizmetler
  • Bakırköy Doğalgaz Kaçak Tespiti

Bakırköy Doğalgaz Kaçak Tespiti

Yaşam alanlarımızda doğalgaz kullanımı varsa havalandırma menfezlerinin de bulunması oldukça önemlidir. Doğalgaz kaçağı olduğunda sızan gaz yaşam alanındaki havalandırmalar sayesinde dışarı çıkar. Gaz kaçağının olmaması için bacalar kontrol edilmeli ve temizlikleri belirli aralıklarla yapılmalıdır.

Doğalgaz kokusu olmayan bir gazdır ancak ocak sızıntılarında çürük yumurtaya benzer bir koku salgılamaktadır. Bu kokuyu almanız doğalgaz kaçağı olabileceğinden şüphelenmenizi gerektirecek bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Bakırköy doğalgaz kaçak tespiti için bizimle iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. Profesyonel ekibimizle işimizin son derece dikkat ve titizlik gerektiğini bilerek hizmet vermekteyiz. Sızıntının kaynağını ve tesisatta yer alan problemleri analiz ederek onarımını yapmaktayız. Uzman ekibimiz gelene kadar doğalgaz sızıntılarında şu hususlara dikkat etmeniz önemlidir:

·        Bulunduğunuz yerdeki tüm doğalgaz cihazlarını ve vanalarını kapatın.

·        Pencere ve kapıları açarak ortamı havalandırın. Daha hızlı havalandırma yöntemlerinden biri de süpürge kullanmaktır.

·        Ana vanayı mutlaka kapatın.

·        Bulunduğunuz yerdeki elektrik düğmelerini asla kullanmayın ve elektrik cihazlarınızı açıp kapatmayın. Ufacık bir kıvılcım patlama yaratabilir.

·        Evinizdeki telefonu kullanmayın. Destek için Bakırköy doğalgaz kaçak tespit firmamızı arayarak yardım alın.

·        Kokunun olduğu ortamı hemen terk edin.

·        Sigara içmeyin, çakmak, ateş gibi yanıcı maddeleri kullanmayın.

·        Kapı zilini kullanmayın ve kullanılmasına izin vermeyin.

·        Arızayı kendiniz gidermeye çalışmayın derhal bizimle iletişimle geçebilirsiniz.

Doğalgaz Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Doğalgaz kaçağından şüphelenmenizi gerektirecek iki durum vardır. Birincisinde doğalgazı ne kadar kullandığınızı tespit etmelisiniz. Doğalgaz vanası her zamanki gibi açık olduğu halde evde kullanılan doğalgazdan eskisi kadar verim alınamıyorsa doğalgazda sızıntı var demektir. İkincisinde ise incelenmesi gereken şey doğalgaz faturasıdır. Çok fazla kullanmadığınız halde doğalgaz faturasına yüksek meblağlar ödüyorsanız doğalgaz kaçak tespiti için mutlaka Bakırköy doğalgaz kaçak tespiti merkezimizi arayabilirsiniz.

 Doğalgaz kaçağının olduğu durumlarda sıcak su kaybı oluşur ve ısınmada sorunlar ortaya çıkar. Kombinin tesisat sisteminde su ısıtma vardır ve ısınan bu su kalorifer tesisatında dolaşım sağlamaktadır. Eğer su kaçaklarının olduğu düşünülürse kombi sürekli su çekmek isteyecektir ve içerisine yeterli miktarda su girmediği durumlarda iç sisteminde bir yanma olacaktır. Bu da önemli bir problem olarak karşımıza çıkar.

Doğalgaz kaçağında bazen dairedeki tesisattan kaynaklı sızıntılar yaşanmaktadır. Kırmadan sızıntının giderilebildiği yerler olsa da bazen az da olsa kırma işlemi yapılmak zorunda kalınabilmektedir. Bu nedenle bilhassa doğalgaz kaçağı tespitinde teknolojik tespit cihazlarının kullanılması doğru bir karar olacaktır. Böylelikle sızıntı kolaylıkla bulunup giderilebilmesi ve tamir süresinin daha erken bitirilebilmesi sağlanır.

Doğalgaz Kaçağından Korunma Tedbirleri

Gaz sızıntısı riskini asgari düzeye indirebilmek için bazı hususlara dikkat ederek gaz kullanımı yapmak faydalı olacaktır. Gereken güvenlik tedbirleri alındığında doğalgaz güvenle kullanabileceğiniz bir enerji kaynağıdır. Kendimizi ve sevdiklerimizi zararlı olabilecek şeylerden koruyabilmek için önce bu zararların hangi şartlarda bize ulaşabileceğini tespit edebilmeliyiz.

Doğalgaz kaçağından korunmak için gerekli yöntemler şu şekildedir:

·        Havalandırma menfezleri kapatılmamalı, açık olduğundan emin olunmalıdır.

·        Bacalı kombinin olduğu odalarda uyunmamalıdır.

·        Baca bağlantısı mevcutsa bacanın temiz olduğundan, tıkalı olmadığından emin olunmalıdır.

·        Bacalı kombiler zehirlenmelere yol açabildiği için yılda en az bir kez bakımı yaptırılmalıdır.

·        Doğalgaz sızıntısını anlayabilmek için kokusunu mutlaka tanıyın.

·        Doğalgaz cihazlarının bulunduğu yerdeki evle bağlantılı kapılar kapalı olmalıdır.

·        Baca şapkaları ihmal edilmeden takılmalıdır.

·        Doğalgaz tesisatından veya sayacından yanıcı ve patlayıcı maddeler uzak tutulmalıdır. Doğalgaz tesisatına elektrikli herhangi bir cihaz veya cihaz kablosu asılmamalıdır. Aksi halde yangınlar, patlamalar meydana gelebilir.